6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою.
Всесвітній день боротьби з глаукомою щорічно проводиться 6 березня за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств по боротьбі з глаукомою і Всесвітньої асоціації пацієнтів, які страждають на глаукому.
Глаукома - дуже поширена хвороба, здебільшого має безсимптомний або малосимптомний перебіг і в кінцевому результаті може спричинити сліпоту. Серед захворювань, які спричиняють сліпоту, глаукома становить 15 %, що визначає соціальне значення цього захворювання.
Глаукома – це хронічне захворювання ока, що характеризуються підвищенням внутрішньоочного тиску та ураженням зорового нерва.
Серед факторів підвищеного ризику виникнення захворювання найбільше значення мають: вік (старше 40 років), спадковість і сімейний анамнез, наявність супутньої судинної (атеросклероз, гіпертонічна хвороба) та ендокринної (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози) патології, травми ока, наявність в анамнезі життя перенесених в минулому хірургічних втручань. Паління та хронічний стрес також можуть сприяти розвитку глаукоми.
Симптомами глаукоми можуть бути: біль, різь, відчуття важкості та почервоніння очей; звуження поля зору, затуманення, поява «сітки» перед очима; при погляді на яскраве світло з’являються «райдужні кола»; погіршення зору у вечірній та нічний час доби; відчуття підвищеного зволоження очей; незначні болі навколо очей.
Раннє визначення глаукоми та своєчасне лікування ії значною мірою сприяє уникненню значного зниження зору.
Відділ медичної літератури ЧОУНБ ім. М. Івасюка (вул. Вірменська, 14) пропонує своїм користувачам добірку книг, в яких представлені сучасні дані щодо анатомії, фізіології, методів дослідження органа зору, етіології, клініки та лікування очних хвороб, зокрема глаукоми.
Коментарі
Дописати коментар