26 листопада - Міжнародний день боротьби з ожирінням.
У 2000 році Всесвітня організація охорони здоров’я вперше використала термін “епідемія” для характеристики ситуації з ожирінням – вона визнала, що число повних людей збільшується колосальними темпами. За останніми оцінками ВООЗ, надмірною вагою в сучасному світі страждають приблизно 1,5 мільярда дорослих людей і приблизно 20 млн. дітей до 8 років мають проблеми із зайвою вагою. В Україні від зайвої ваги страждає близько 15% населення.
Ожиріння – це хвороба, яка не викликає діагностичних труднощів. Діагноз ії можно поставити по зовнішньому вигляду хворого. Але це захворювання не тільки позначається на зовнішньому вигляді людини, а і викликає ряд серйозних і тяжких ускладнень майже у всіх органах і системах організму:
Найчастіше від ожиріння терпить серцево-судинна система.
Під впливом ожиріння спостерігаються певні зміни функції дихальної системи.
Значне місце при ожирінні займають порушення функції шлунково-кишкового тракту.
Печінка і жовчовивідні шляхи дуже чутливі до надлишкових жирових відкладень.
Функція статевої системи при ожирінні, як правило знижується.
Досить часто при ожирінні виникають різні захворювання шкіри.
У хворих на ожиріння в патологічний процес нерідко втягується й опорно-руховий аппарат.
При обстеженні нирок та сечовивідної системи у хворих на ожиріння часто спостерігається виділення великої кількості солі та дрібних каменів.
Дуже поширені гострі та хронічні запалення підшлункової залози, подагра.
Ожиріння
призводить до ранньої інвалідизації, передчасного старіння, скорочення
тривалості життя.
Запобіжні заходи, спрямовані проти розвитку ожиріння, поєднують у собі два основних фактори: фізичну активність і обмеження харчування. Щоб правильно використати засоби фізичної культури і раціональне харчування, людині, схильній до повноти, треба усвідомити, що ожиріння – серйозна недуга. Тільки при найактивнішній участі самого хворого і його бажання змінити свої звички та спосіб життя можна запобігти захворюванню.
Коментарі
Дописати коментар