Віртуальна книжкова виставка до Всесвітнього дня психічного здоров'я.



За визначенням ВООЗ, психічне здоров'я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, при якому людина може реалізувати власні здібності, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.
       





Пріті  Аграваль. Сила в тобі. Здоров'я тіла, емоцій і духу в другій половині життя. - Харків : Вид-во "НТМТ", 2017. - 336.

    Ця книжка - не тільки довідник, який інформує, як діяти і що приймати, коли нас щось турбує. Ця книжка про те, як себе пізнати, як зрозуміти себе через свої хвороби і як себе оздоровити, не обмежуючись тільки тим, щоб усунити симптоми.

Агус Девід Б. Короткий посібник з тривалого життя / Пер. з анг. Н.Лавської - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. - 208 с.

     Доктор медицини, онколог Девід Б. Агус перетворив результати своєї дослідницької роботи на практичний порадник зі здорового способу життя. На думку автора, стан здоров’я безпосередньо залежить від наших щоденних звичок. «Короткий посібник з тривалого життя» містить чіткі відповіді на низку поширених питань, що рано чи пізно виникають у кожного з нас: «З якого віку потрібно щодня приймати аспірин?», «Чи безпечні вакцини від грипу?», «Яку їжу можна назвати здоровою?», «Чому так важливо захищати свої органи чуття?», «Чи безпечні використовувані в аеропортах сканери?». Д-р Агус допоможе розробити власний план підтримки здоров’я за допомогою недорогих, а отже, доступних засобів, що базуються на застосуванні як новітніх, так і вже випробуваних розробок.

Грибан В.Г. Валеологія : Навчальний посібник. - Київ : Центр 
навчальної літератури, 2005. - 256 с. 

     Розкриваються основні поняття дисципліни валеології, джерела та історія розвитку науки, діагностика і прогноз здоров'я індивіда, особливості впливу на організм людини фізичних навантажень. Висвітлюється роль харчування, дихання, серцево-судинної системи у збереженні здоров'я. Описуються основні засоби зміцнення здоров'я та профілактики професійних захворювань. Викладено погляди на насильство, його природу та профілактику. 

       Для курсантів, студентів, викладачів, науковців і всіх, хто займається проблемами здоров'я та виховання молоді.

Козін О.П. Психічна культура і здоров'я. - Київ : Т-во "Знання УРСР, 1990. - 48 с.

      Викладаються особливості поняття "психічна культура". Даються практичні рекомендації по оволодінню методом психічної саморегуляції та його використанню з метою самовиховання і подолання негативних рис характеру, шкідливих звичок.

      Розрахована на лекторів, медичних працівників, широке коло читачів.

Коцур Н.І. Психогігієна : Навчальний посібник /Н.І. Коцур, Л.С. Гармаш. - Чернівці : Книги - ХХI, 2006. - 380 с.

У навчальному посібнику розглядаються питання формування, збереження та зміцнення психічного здоров'я дітей і підлітків, проблеми психогігієни навчання й виховання, основні напрямки психопрофілактичної роботи щодо поширення шкідливих звичок, попередження нервово-психічних порушень та формування репродуктивного здоров'я і відповідального батьківства при проведенні статевого виховання серед учнівської молоді.

     Для  студентів вищих навчальних закладів, психологів, падагогів, батьків.


         Охорона ментального здоров’я та медико-психологічна реабілітація військовослужбовців в умовах гібридної війни : теорія і практика : монографія / В.I. Цимбалюк, В.В. Стеблюк, О.В. Друзь та ін. ; за ред. В.І. Цимбалюка. - Київ : ВСВ "Медицина", 2021. - 256 с .
 У монографії висвітлено проблеми розбудови системи охорони психічного здоров’я в Збройних силах України, організації психіатричної, наркологічної, медико-психологічної, а також волонтерської допомоги.
       Розкрито актуальні питання сфери психічного здоров’я учасників бойових дій на Сході України. Зокрема описано вплив чинників бойового середовища на військовослужбовців, клініко-психологічні характеристики посттравматичного стресового розладу, аддиктивні розлади, суїцидальні випадки, контузії та постконтузійний синдром. Наведено програму комплексної диференційованої терапії ПТСР у військовослужбовців. Особливу увагу приділено психологічній корекції порушень здоров’я сім’ї учасників бойових дій.

          Для студентів, магістрів, лікарів-інтернів медичних закладів вищої освіти України.                                                    
Чепига М.П. Стимуляція здоров'я та інтелекту / Чепига М.П., Чепига С.М. - 2-ге вид., перероб. і доп. - Київ : Знання, 2006. - 347 с.
       У пропонованій книзі вперше комплексно висвітлюється проблема оздоровлення людини, стимулюючого впливу на навчання і працездатність енергетики музики, запахів, кольорів, довкілля. Матеріали книги можуть використовуватись при вивченні курсів "Основи валеології", "Основи безпеки життєдіяльності, "Людина та її здоров'я", "Загальна гігієна людини", "Основи загальної екології", "Екологія людини" та "Стимулятори інтелекту".

Для педагогів, учнів, студентів і всіх, хто хоче підвищити свою працездатність та активізувати життєві сили організму.


Якобчук А.В. Основи медичної валеології : Навчальний посібник /А.В. Якобчук, О.Г. Курик. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2016. - 244с.

     Навчальний посібник підготовлено відповідно до типової навчальної програми та побудований на основних питаннях поточного та кінцевого контролю програми. Курс подано у вигляді як основного, так і додаткового матеріалу з метою самостійного отримання та поглиблення знань у даній галузі охорони здоров'я. Розкриті основні принципи валеологічних знань з поглибленим поданням основних складових здоров'я і факторів, що його формують.
      
       Посібник  призначений для викладачів, студентів вищих навчальних закладів, може становити інтерес науковцям, інтернам, а також буде корисним широкому колу читачів.

  Запрошуємо всіх зацікавлених до перегляду (вул. Вірменська, 14, I поверх), відділ медичної літератури ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

Коментарі

Популярні публікації