29 вересня - День отоларинголога.


 Щорічно 29 вересня отоларингологи відзначають своє професійне свято. І хоча перші вказівки про лікування хвороб вуха, горла і носа датуються тисячоліттями до нашої ери, окремою медичною спеціальністю отоларингологія стала не так давно – в середині 19 століття.

     Оториноларингологія – одна з областей медицини, яка займається вивченням анатомії і  фізіології вуха, горла, носа та його придаткових пазух, а також діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань цих органів. Практикуючих у цій сфері лікарів називають отоларингологами або, що звичніше – ЛОРами. 

      Про важливість ЛОР-органів в житті людини свідчить той факт, що в Давньому Єгипті був окремий лікар, який лікував тільки ніс фараона. Єгиптяни вважали, що всі хвороби і злі думки входять в тіло саме через ніс. 

      Захворювання ЛОР-органів вважають дуже поширеною проблемою. Шкідливе повітря, переохолодження, віруси, бактерії, та інші фактори спричиняють розвиток хвороб горла, носа, вуха та гортані.

      Правильне функціонування Лор-органів надзвичайно важливо, оскільки саме ніс, горло, вуха і гортань  є важливою складовою імунного бар'єру організму людини.

Декілька цікавих фактів про наші ніс, вухо і горло:

      - вухо та носові пазухи зв’язані через Євстахієву трубу, а ніс безпосередньо пов’язаний з горлом. Тому запалення у горлі чи носі може переходити на вуха й навпаки;

      - вуха та ніс ростуть впродовж усього життя;

      - у вусі знаходиться найменший м’яз людського організму, що має лише 1 мм у довжину;

      - наші ніздрі працюють по черзі – кожні 4 години змінюється ведуча ніздря;

у людей похилого віку горло болить частіше, ніж у дітей.



 

 

Коментарі

Популярні публікації